Pánské svetry

Pánské svetry jsou čím dál tím více žádanějším zbožím a to nejenom v zimních měsících. Svou jednoduchostí a smyslel pro eleganci, se staly trendem pro podzim i jaro. Není proto divu, že se v nabídce objevují i například pánské svetry pletené, které se do popředí dostávají právě v těchto ročních období. Podobným směrem se ubírají také luxusní pánské svetry.

Jednou z nejdůležitějších vlastností u svetrů, je bez pochyb jejich vzhled. O ten se částečně staráme i my, jelikož je jen na nás, jak dlouho nám daný svetr poslouží, zda ho budeme mít jen na jednu sezonu nebo na několik let a pořád bude vypadat, tak jako při jeho nákupu. Pojďme si teď říct několik jednoduchých pravidel, které platí pro pletené svetry. Pamatujte, že ručně pletené výrobky nedáváme do pračky. Pereme je ručně ve vlažné vodě s přidáním jemného pracího prostředku.

Namísto máchání a ždímání je rukama promneme a několikrát propláchneme důkladně v čisté vodě. Do poslední dávky vody přidáme i trochu avivážního prostředku. Na co určitě nesmíme ale zapomenout je to, že pletené výrobky nevěšíme.  Sušíme je rozložené na ploše. Příkladem může být například ručník. Vezmeme obyčejný ručník a na něj položím náš svetr. Pokud budeme dodržovat těchto pár jednoduchých pravidel, věřte, že svetr opravdu vydrží i několik let.